Zawodniczka UKS Zatoka 95 Puck Zuzanna Herrmann brązową medalistką w siatkówce plażowej juniorek.

 

W Częstochowie zakończyły się finały mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej. W turnieju finałowym zameldowało się 16 duetów.

W Częstochowie odbywa się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek. Pod Jasną Górą zameldowało się szesnaście par kobiecych, po dwa zespoły z województwa lubelskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego oraz po jednym przedstawicielu ze Śląska, Mazowsza, Małopolski i Kujaw. Do półfinału awansowały Monika Jagła/Natalia Ciesielska, Kornelia Matysik/Julia Sobczak, Julia Gierczyńska/Patrycja Jundziłł oraz Zuzanna Herrmann/Klaudia Perowicz. Jagła/Ciesielska pewnie pokonały 2:0 duet Matysiak/Sobczak w pierwszej partii wygrywając do 16, w drugiej do 7. Bez starty seta swój półfinał wygrały także Jundziłł i Gierczyńska, które wygrały dwukrotnie do 17.

Emocji nie brakowało za to w meczach o medale, które zakończyły się tie-breakami. Patrycja Jundził wraz z Julią Gierczyńską pewnie wygrały pierwszą partię do 13. W drugim secie na przewagi zwyciężyły Monika Jagła i Natalia Ciesielska. W tie-breaku Jundził/Gierczyńska wygrały do 11.

W meczu o brąz zwycięzcę także wyłoniła dodatkowa partia, a w spotkaniu ewidentnie raz lepsza była jedna, a raz druga drużyna. W tie-breaku więcej chłodnej głowy zachowały jednak Zuzanna Herrmann i Klaudia Perowicz, które wygrały do 7. Ostatecznie duet wygrał mecz 2:1 (12:21, 21:14, 15:7).

Klasyfikacja końcowa:

1.miejsce: Julia Gierczyńska/Patrycja Jundziłł

2.miejsce: Monika Jagła/Natalia Ciesielska

3.miejsce: Zuzanna Herrmann/Klaudia Perowicz

4.miejsce: Kornelia Matysik/Julia Sobczak

5.miejsce: Weronika Antczak/Klaudia Prządka

6.miejsce: Aleksandra Czyjak/Magdalena Orlicka

7.miesjce: Wiktoria Raba/Karolina Żołądek

8.miejsce: Katarzyna Bojko/Paulina Wiśniewska

miejsca 9-12: Alicja Cybulska/Aneta Matczak; Dominika Miazga/Dominika Wawerska; Weronika Krzysztofiak/Magdalena Lewińska; Alina Krawczyk/Anna Krawczyk

miejsca 13-16: Weronika Pyzik/Patrycja Wawerska; Monika Litoborska/Martyna Sobczak; Adrianna Domańska/Oliwia Laszczyk; Dominika Kołodziejczyk/Anna Tagowska