XXIV Otwarte Mistrzostwa Pucka w Siatkówce Plażowej

Piękna pogoda, znakomita atmosfera, bardzo dobra frekwencja zarówno wśród zawodników jak i kibiców oraz wysoki poziom rozgrywek to najkrótsza charakterystyka XXIV Otwartych Mistrzostw Pucka w Siatkówce Plażowej. W turnieju udział wzięły drużyny m.in. z Poznania, Radomska, Kętrzyna, Gdańska, Gdynia, Starogardu Gdańskiego, Jastarni, Rumi, Gnieżdżewa,  Pucka.


Wśród zawodników znaleźli się byli reprezentacji Polski Mikołaj Sarnecki, Marcin Wika, Daniel Pliński, dwaj ostatni aktualnie grają w Plus Lidze, czy też Mistrz Polski w Siatkówce Plażowej Juniorów sprzed dwóch lat Jakub Jetke.  Wśród pań wystąpiły tegoroczne finalistki Mistrzostw Polski juniorek (które zaczynają się 25 lipca), Julia Paszke i Agata Ceynowa, a także dwukrotna Mistrzyni Polski w siatkówce plażowej Anna Wika, która wystąpiła w parze Nikolą Łysakowską zdobywczynią 5. miejsca w tegorocznych finałach Mistrzostw Polski Kadetek.

Pierwszy dzień to rozgrywki panów, w tej kategorii wystartowały 24 zespoły. Walka była wyrównana i bardzo zacięta. W walce o finał pecha miał Mikołaj Sarnecki, który nabawił się kontuzji co wyeliminowało go z gry o medal.

Pierwsza czwórka turnieju:
1) Pliński / Wika
2) Jetke / Rogiński
3) Pieper / Wejher
4) Konkel / Sarnecki

Niedziela to dzień należący do pań, gdzie zmierzyło się 16 zespołów. Podobnie jak pierwszego dnia zawody stały na wysokim poziomie i walka była zacięta do ostatniego gwizdka.

Pierwsza czwórka turnieju:
1) Julia Paszke / Agata Ceynowa
2) Anna Wika / Nikola Łysakowska
3) Natalia Brzostek / Karina Piaseczna
4) Katarzyna Kłębowska / Karina Zinkiewicz